Úvod > O nás

Naše mateřská škola

Budova mateřské školy je umístěna v klidném prostředí u lesa v okrajové části obce Horní Rybníky. Velkou předností naší MŠ je čisté a zdravé prostředí. Nově zrekonstruovaný objekt obklopuje rozlehlá zahrada, která je ideálním prostorem podporujícím děti v rozvoji jejich sociálních, psychických a motorických dovedností. Zahrada slouží k výchově, hrám i odpočinku. Její uspořádání podporuje vnímání přírody jako nezbytného a důležitého prvku našeho života.

Okolí nabízí množství vycházek přímo do přírody. V budově mateřské školy se nachází jedna třída, věkové složení dětí je v rozmezí 2–7 let. MŠ má vlastní moderní kuchyň, která dětem zajišťuje čerstvou, zdravou a vyváženou stravu.

Cíle MŠ

• šťastné a spokojené děti
  • spokojení rodiče
  • individuální přístup s respektováním potřeb jednotlivých dětí
  • dostatek pohybu
  • dostatek pobytu v přírodě
  • pomoc dětem při adaptaci v MŠ
  • příprava dětí pro vstup do základní školy

Výhody naší MŠ

Blízko k přírodě – Mateřská škola se nachází v klidné okrajové části obce Zábrodí, obklopené lesem. Součástí objektu je rozlehlá zahrada, vybavená travnatým sportovním hřištěm, pískovištěm, houpačkami, věžičkou se skluzavkou, lanovým parkurem a dalšími herními prvky.

Osobní přístup – S dětmi pracují kvalifikovaní pedagogové, kteří se snaží upřednostňovat moderní pedagogický styl nabídky činností, prožitkového a kooperativního učení v integrovaných blocích. Respektování individuálních potřeb a možností jednotlivých dětí je prioritou.

Nová budova – Budova MŠ je kompletně zrekonstruována. Škola je vybavena moderním bezpečným nábytkem přístupným dětem. Hračky i pomůcky jsou tak pro děti plně dostupné. Pro vstup do MŠ hlavním vchodem používají rodiče i návštěvy videotelefon. Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Moderní kuchyně – Kuchyně je nově vybavena technologií podle nejmodernějších trendů. Jídelníček je sestavován na základě pravidel zdravé výživy a dodržování spotřebního koše vybraných potravin tak, aby připravované pokrmy byly kvalitní, chutné a nutričně vyvážené.