Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5
Podzimáčci
6
Podzimáčci
7
Podzimáčci
8
Podzimáčci
9
Podzimáčci
10
Podzimáčci
11
Podzimáčci
12
Podzimáčci
13
Podzimáčci
14
Podzimáčci
15
Podzimáčci
16
Podzimáčci
17
Podzimáčci
18
Podzimáčci
19
Podzimáčci
20
Podzimáčci
21
Podzimáčci
22
Podzimáčci
23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Naše mateřská škola

Budova mateřské školy je umístěna v klidném prostředí u lesa v okrajové části obce Horní Rybníky. Velkou předností naší MŠ je čisté a zdravé prostředí. Nově zrekonstruovaný objekt obklopuje rozlehlá zahrada, která je ideálním prostorem podporujícím děti v rozvoji jejich sociálních, psychických a motorických dovedností. Zahrada slouží k výchově, hrám i odpočinku. Její uspořádání podporuje vnímání přírody jako nezbytného a důležitého prvku našeho života.

Okolí nabízí množství vycházek přímo do přírody. V budově mateřské školy se nachází jedna třída, věkové složení dětí je v rozmezí 2–7 let. MŠ má vlastní moderní kuchyň, která dětem zajišťuje čerstvou, zdravou a vyváženou stravu.

Cíle MŠ

  • šťastné a spokojené děti
  • spokojení rodiče
  • individuální přístup s respektováním potřeb jednotlivých dětí
  • dostatek pohybu
  • dostatek pobytu v přírodě
  • pomoc dětem při adaptaci v MŠ
  • příprava dětí pro vstup do základní školy

Výhody naší MŠ

Blízko k přírodě – Mateřská škola se nachází v klidné okrajové části obce Zábrodí, obklopené lesem. Součástí objektu je rozlehlá zahrada, vybavená travnatým sportovním hřištěm, pískovištěm, houpačkami, věžičkou se skluzavkou, lanovým parkurem a dalšími herními prvky.

Osobní přístup – S dětmi pracují kvalifikovaní pedagogové, kteří se snaží upřednostňovat moderní pedagogický styl nabídky činností, prožitkového a kooperativního učení v integrovaných blocích. Respektování individuálních potřeb a možností jednotlivých dětí je prioritou.

Nová budova – Budova MŠ je kompletně zrekonstruována. Škola je vybavena moderním bezpečným nábytkem přístupným dětem. Hračky i pomůcky jsou tak pro děti plně dostupné. Pro vstup do MŠ hlavním vchodem používají rodiče i návštěvy videotelefon. Všechny vnitřní i venkovní prostory splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Moderní kuchyně – Kuchyně je nově vybavena technologií podle nejmodernějších trendů. Jídelníček je sestavován na základě pravidel zdravé výživy a dodržování spotřebního koše vybraných potravin tak, aby připravované pokrmy byly kvalitní, chutné a nutričně vyvážené.